YOZGAT İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Haberler

Yenifakılı Bahar Şenlikleri Yapıldı
2016 Bahar şenlikleri 21 Mayıs cumartesi günü kutlandı. Kutlama yemek ve çeşitli eğlence programları ile yapıldı.
Kutlamayı düzenleyen Yenifakılı Belediye başkanlığına teşekkür ederiz.

Haberin Devamı...
51 .Kütüphane Haftası Kutlamaları
51. Kütüphane haftası 30 Mart -05 Nisan 2015 tarihleri arasında kutlanan “51. Kütüphane Haftası” kutlama etkinlikleri Bozok Üniversitesinde başladı. Birinci gün Prof. Dr. Ahmet ÇELİK Kitap okumak ve internet kullanımı hakkında bir konferans verdi.
 
2015 NEVRUZ KUTLAMALARI YAPILDI
Ülkemizde ve Türk Devletlerinde geneleksel olarak kutlanan, yeni gün anlamına gelen Nevruz (bahar bayramı); Bozok Üniversitesi ve İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 2015 Yılı Kutlamaları, çoşkuyla ve büyük bir katılımla Bozok Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirildi. Katılımcılara teşekkür ederiz.
 
Şehir ve Medeniyet Tasavvuru Konferansı
Prof. Dr. Saadettin ÖKTEN 19 MART 2015, perşembe günü saat 15:00'da Bozok Üniversitesi İktisâdi ve İdâri Bilimler Salonunda ŞEHİR VE MEDENİYETLER TASAVVURU konulu konferans verdi. Konuğumuz konferans öncesi Çapanoğlu Büyük Camii ve Yozgat Müzesi ziyaretinde bulundu
 
Kültürel Faaliyetlerde Proje Yaklaşımı Eğitimi Verildi.
İl Müdürlüğümüz Koordinasyonunda ve Yozgat Müzesi Nizamoğlu Konağı'nda 07-08 Mart 2015 tarihlerinde Cumartesi ve Pazar günleri, Müdürlüğümüz ve bağlı birimlerimizde çalışan tüm personelimize ve katılmak isteyen katılımcılara "Kültürel Faaliyetlerde Proje Yaklaşımı Eğitimi" düzenlenmiştir. Tüm Eğitmenlerimize ve Fedakarlık yaparak Haftasonunu bize ayıran katılımcılarımıza teşekkür ederiz.
 
İstanbul EMİTT Fuarında Yozgat Rüzgarı
Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Uluslar arası Emitt Turizm Fuarına Yozgat’ta da katıldı. 
Yozgat’ın tüm zenginlikleri 22 Ocak-25 Ocak tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda tanıtıldı. Yozgat’ın tarihi, turizm zenginlikleri, sosyal ve kültürel güzelliklerinin beğeniye sunulduğu, yüzlerce fuar organizatörü, seyahat acentalarının yer aldığı, Vali Abdulkadir Yazıcı’nın da katılarak çalışmalara destek verdiği Fuarda özellikle jeotermal zenginliklerin tanıtımına ağırlık verildi.
Turizmreport İl Müdürümüz ile röportaj yaptı
Yozgat, Doğal güzelliklerin yanı sıra, yöresel özellikleri, Binlerce yıllık varlığı ile türlü medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve tarihi yapılarıyla Hitit’ten Osmanlı’ya uzanan zengin kültürel çeşitliliğin somutlaştığı mekandır.Haberin devamı için tıklayınız
 
Hıdırellez Kutlamaları Yapıldı
6 Mayıs Hıdırellez Kutlamaları Kent Parkta çeşitli etkinliklerkle kutlandı.
Yozgat Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından kutlanan Hıdırellez şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Protokol üyelerinin de katıldığı şenlik, devlet ve halkın da buluşmasına vesile oldu.
Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, kamu kurumu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Haberin Devamı...
 
Yozgat’ta Kütüphane Haftası Kutlama Etkinlikleri Yapıldı
31 Mart-6 Nisan 2014 tarihleri arasında kutlanılacak olan “50. Kütüphane Haftası” kutlama etkinlikleri Bozok Üniversitesinde başladı. Bozok Üniversitesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Halk Kütüphanesi tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlik Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Haberin Devamı...

38. Turizm haftası kutlamaları Grand-Ser otelde yapılan etkinliklerle Yapıldı
 
Birinci gününde açılış konuşmaları yapıldı, yerel sanatçımız Erhan ÖZEL tarfından mini konser düzenlendi ve Yozgat Anadolu Lisesi öğrencileri folklor ekibi gösterileri izlendi.
Açılış konuşması Şube Müğdürümüz Ahmet ELMALI tarafından yapıldı. İşte konuşmasından bir bölüm.
 
 
Yozgat’ta Nevruz Bayramı Coşku İle Kutlandı

Baharın başladığı, doğanın uyandığı gün olarak kabul edilen "21 Mart Nevruz Bayramı" Bozok Üniversitesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsünde bulunan merkezi yemekhane ve kafeterya binası önünde gerçekleştirilen etkinliklere Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Lütfi İbiş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Musa Sakin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Yumak, Prof. Dr. Şaban Güçlü ve Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, Fakülte Dekanları, Genel Sekreter Doç. Dr. Seyfullah Türkmen, çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.