YOZGAT İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Nevşehir Turist Rehberleri Yozgat'a Tanıtım Gezisi Düzenledi

   Sorgun Belediyesi ile Turist Rehberleri Odası işbirliğinde Yozgat'ın tarihi güzelliklerini görmek ve Yozgat'ı tanımak için Nevşehir Turist Rehberleri Odası Yozgat'a tanıtım gezisi düzenledi.
     
Yozgat'a 50 kişilik rehber grubuyla Nevşehir Turist Rehberleri Odası  Antik Hitit Rotası eğitim ve tanıtım turu adı altında Yozgat'a tanıtım gezisi gerçekleştirdi.
   
Türkiye'nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlık Milli Parkı ile Yozgat’ın tarihi ve turistik alanlarını ziyaret eden Nevşehir Turist Rehberleri Odası'na Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE, Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut EKİNCİ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin ÇİFTCİ katıldı.
   
Yozgat Belediye Başkanı Celal KÖSE, “İnşallah bu ve bu gibi çalışmalarla şehrimizin tanıtımı ve turizme kazandırılması adına ilçe belediyelerimizle elbirliğiyle elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.  Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut EKİNCİ de 50 kişilik bir rehber grubunu iki gün Yozgat'ta ağırladıklarını ve kenti tanıtmak için çalıştıklarını dile getirdi.
   
Nevşehir Turist Rehberleri Odası Başkanı Yunus ÜNAL ise, “Yozgat yetki alanımızda olan bir ilimiz ve tek kelimeyle saklı bir cennet. Ulaşım noktasında önemli bir kavşak hızlı trenin gelmesiyle birlikte İstanbul ve Ankara’dan yerli ve yabancı misafirlerin yoğun bir şekilde geleceğini düşünüyorum. Bizde Nevşehir Rehberler odası olarak öncelikle kendi üyelerimize eğitim faaliyeti vermek suretiyle hem acentalar, hem de ulusal alanda Yozgat'ı tanıtmak istiyoruz” diye konuştu.
    
Turist Rehberleri Odası üyelerinden turizmci Kamil DUMAN ise, “yerli ve yabancı turistlere bölgemizi tanıtma gayreti içindeyiz ve bunun için eğitim gezisi organize edildi. Orta Anadolu Turizm Master Planı çerçevesinde ilerleyen dönemde turist akışını buraya sağlamayı düşünüyoruz. Yerel yönetimlerle de iş birliği içinde olmamız gerekiyor” dedi.

  • Nevşehir_Turist_Rehberlerinin_Yozgat_Gezisi_Resim1.jpeg
  • Nevşehir_Turist_Rehberlerinin_Yozgat_Gezisi_Resim2.jpeg
  • Nevşehir_Turist_Rehberlerinin_Yozgat_Gezisi_Resim3.jpeg
  • Nevşehir_Turist_Rehberlerinin_Yozgat_Gezisi_Resim4.jpeg
  • Nevşehir_Turist_Rehberlerinin_Yozgat_Gezisi_Resim5.jpeg